Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

OZNAMY

Slovenská poštaVytlačiť
 

16.jpg

 Slovenská pošta informuje občanov, že doručovateľky pošty začali s odčítavaním  stavu plynomerov.

Prosíme našich občanov, aby zamestnancom pošty umožnili  prístup k plynomerom. 

 


 
 

Chcete dostávať najnovšie informácie na mail?Vytlačiť
 

G0101594.JPG

Ak chcete dostávať najdôležitejšie informácie včas napr. zmenený odvoz smetí, haváriu na vodovodnom potrubí alebo výpadok elektrickej energie, môžeme Vám ich poslať rýchlo a priamo na Váš mail. Stačí ak sa 

 zaregistrujete na stránke www.velkamaca.sk   /v pravom hornom rohu/ "Registovať"a dôležité oznamy Vám budú zaslané priamo na Vašu mailovú adresu.

Môžete zaregistrovať aj svojich rodinných príslušníkov, priateľov, známych. Treba vedieť iba ich mailovú adresu. 

Tešíme sa na Vašu registráciu.

 


 
 

Vypnutie ANTÉNYVytlačiť
 

111.png

2 dni pred preladením:

Upozornenie. Obyvatelia, ktorí sledujú televízne vysielanie cez anténu,  prelaďte si prosím svoje televízne prijímače  O dva dni sa totiž zmenia frekvencie voľného vysielania. Ladenie je možné spustiť automaticky, alebo manuálne. Po preladení na nové frekvencie, môžete naďalej sledovať vysielanie cez anténu bezplatne. Viac informácií spolu s návodom na preladenie nájdete na webovej stránke www.cezantenu.sk alebo sa informujte na infolinke 0800 611 211. Opakujem kontakt: www.cezantenu.sk alebo infolinka 0800 611 211.


Kedves polgárok/lakósok,
ha a tévé adásokat a Anténan keresztűl figyelik, nefeledkezenek meg újra beállítani a TV csatornákat automatikusan vagy manuálisan, mert már két nap múlva változnak a frekvenciák a szabad adáson. És persze hogy tovább is ingyenes nézhetik a tévé adásokat a Anténan. Több információt és a kezelési utasítást megtalálják a weboldalon www.cezantenu.sk vagy telefon számon 0800 611 211. Ismétlem: www.cezantenu.sk vagy telefon számon 0800 611 211.

V deň preladenia:

Upozornenie. Obyvatelia, ktorí sledujú televízne vysielanie cez anténu,  prelaďte si prosím svoje televízne prijímače.  Zmenia frekvencie voľného vysielania nastane v najbližších hodinách. Prelaďovanie frekvencii môže trvať aj niekoľko hodín, preto ak vám vypadne vysielanie cez anténu, stačí si preladiť televízne prijímače a programy sa vám naladia naspäť. Ladenie je možné spustiť automaticky, alebo manuálne. Po preladení na nové frekvencie, môžete naďalej sledovať vysielanie cez anténu bezplatne. Viac informácií spolu s návodom na preladenie nájdete na webovej stránke www.cezantenu.sk alebo sa informujte na infolinke 0800 611 211. Opakujem kontakt: www.cezantenu.sk alebo infolinka 0800 611 211.  Za dočasný výpadok vysielania sa vopred ospravedlňujeme a ďakujeme za pochopenie.

Kedves polgárok/lakósok,
ha a tévé adásokat a Anténan keresztűl figyelik, nefeledkezenek meg újra beállítani a TV csatornákat automatikusan vagy manuálisan, mert már pár óra múlva változnak a frekvenciák szabad adáson. Új beállítás eltarthat pár órát is, azért ha kiesik a adás antennán keresztűl, elég újra beállítani a TV csatornákat, és minden működni fog. És persze hogy tovább is ingyenes nézhetik a tévé adásokat a Anténan. Több információt és a kezelési utasítást megtalálják a weboldalon www.cezantenu.sk vagy telefon számon 0800 611 211. Ismétlem: www.cezantenu.sk vagy telefon számon 0800 611 211.

 


 
 

OBECNÝ DEŇ -NAGYMÁCSÉDI FALUNAP Vytlačiť
 

Samospráva obce Veľká Mača Vás srdečne pozýva  dňa 13. júla 2019 na Centrálnom námestí organizovaný obecný deň, ktorý bude sprevádzaný bohatým kultúrným programom. Uskutoční sa aj súťaž vo varení  kotlíkového guláša a vystúpenie niekoľkých hudobných skupín.  

 PRAJEME VÁM PRÍJEMNÚ ZÁBAVU! 

IMG_0001.jpg

 


 
 

SÚŤAŽ VO VARENÍ GULÁŠAVytlačiť
 

DSCN6436.JPG

Dňa 13.7.2019 v sobotu sa v obci uskutoční

OBECNÝ DEŇ,

už tradične sa organizuje aj súťaž vo varení guláša.

Vyzývame organizácie a skupiny, ktorí majú záujem sa zapojiť do súťaže, aby sa prihlásili do 11.7.2018 /štvrtok/ do 16:00 hod.

Obecný úrad aj tento rok zabezpečí potrebné veci a potraviny k súťaži.

Podmienky súťaže ostávajú nezmenené.

Prihlásiť sa môžete osobne alebo na telef. čísle 0908 958 304.

 


 
 

RKC Farský úrad Veľká Mača - Miserend – Poriadok sv. omší Vytlačiť
 

G0101535.JPG

 Miserend – Poriadok sv. omší
28. týždeň 

                 / v prílohe/

 


 
 

VÝZVA PRE OBČANOVVytlačiť
 

 

 

V poslednom období je viac hlásení zo strany občanov o tom, že sa v našej obci pohybujú neznáme osoby cez deň aj v noci.

Vyzývame Vás, aby ste boli viac opatrní a všímavejší,  aby ste viac sledovali svoje okolie, a svoje domy, garáže a iné stavby zamykali, aby sme predišli zbytočným nepríjemnostiam. 

V prípade, že si všimnete niečo nezvyčajné alebo podozrivé, nahláste na polícii na tel. čísle 158 alebo na obecnom úrade. 

Za pochopenie ďakujeme. 

 


 
 

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v GalanteVytlačiť
 

stiahnuť (4).jpg     

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Galante Vám v prílohe zasiela oznam o vyhlásení času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru a zároveň Vás žiada o jeho zverejnenie v mestskom (obecnom) rozhlase a na informačnej tabuli mesta (obce) a dodržiavanie uvedených opatrení.

 


 
 

LEKÁREŇ NARCISVytlačiť
 

lekare.jpeg

          

LEKÁREŇ  NARCIS 

PharmDr. Mária Šimaljaková

oznamuje svojim zákazníkom,

  že z dôvodu čerpania dovolenky zamestnancov  bude lekáreň v termíne od 

 8. - 14. júla 2019

zatvorená.

 


 
 

Oznam Miestnej akčnej skupiny DUDVÁHVytlačiť
 

stiahnuť.png

Dovoľujeme si Vás informovať, že Pôdohospodárska platobná agentúra súhlasila s vyhlásením našej výzvy na podopatrenie 4.1 Podpora na investície do poľnohospodárskych podnikov.

V súvislosti s tým, by sme Vás chceli požiadať o pomoc pri oslovení možných záujemcov. Ak viete o niekom, kto by mohol mať záujem podať projekt, tak prosím pošlite kontakt, alebo názov firmy. My ich budeme kontaktovať a urobíme pre nich informačný deň  25.06.2019 v zasadačke obecného úradu vo Veľkej Mači. 

 


 
 

Monitoring komárovVytlačiť
 

 

stiahnuť.jpg

Okresný úrad v Galante vydalo príkaz prednostu okresného úradu číslo: 1/2019 na vyhlásenie mimoriadnej situácie.

V dôsledku dlhotrvajúcich dažďov vo viacerých obciach okresu Galanta došlo ku kalamitnému rozšíreniu výskytu komárov čo bolo potvrdené monitoringom komárov. Po rokovaní krízového štábu Okresného úradu v Galante dňa 13.06.2019 bolo skonštatované, že je potrebé riešiť kalamitný stav výskytu komárov.

Aj v obci Veľká Mača prebieha monitoring a po určení kalamitného stavu bude aj v našej obci vykonané striekanie komárov. Občania budú o dátume a čase vopred informovaný prostredníctvom miestneho rozhlasu a webovej stránky obce. 

Za pochopenie vopred ďakujeme. 

 


 
 

ZMENA odvozu komunálneho odpaduVytlačiť
 

auto.jpg

Obec Veľká Mača oznamuje občanom, že nakoľko sa nám dočasne zmenil odvozca komunálneho odpadu zmení sa nám aj deň odvozu smetí. 

ODVOZ SA USKUTOČNÍ KAŽDÝ TÝŽDEŇ  V STREDU.

Upozorňujeme Vás, že zmena nastane od  23. týždňa. 

     Za pochopenie vopred ďakujeme. 

 


 
 

Výmena autobusovej zastávky na Sereďskej uliciVytlačiť
 

IMG-7027.JPG

Každý si už zvykol na ošúchanú modrú plechovú autobusovú zastávku, ktorá stojí na Sereďskej ulici už od minulého storočia. Vlastne si ju už ani nevšímame.

Je to posledná autobusová zastávka v obci, ktorá ešte nebola vymenená. Preto o niekoľko týždňov sa dočkáme jej výmeny,

 


 
 

INFORMÁCIA O PROJEKTEVytlačiť
 

DSC_0112.JPG

 

Názov projektu: LIKVIDÁCIA DAŽDOVÝCH VôD V INTRAVILÁNE OBCE VEĽKÁ MAČA

Poskytovateľ: Ministerstvo životného prostredia SR

Schválená suma na realizáciu projektu: 125 922,08 €

Realizáciou projektu sa zabezpečí zníženie rizika povodní a negatívnych dôsledkov zmeny klímy. Jedná sa hlavne o ochranu verejných priestranstiev a komunikácii v obci, majetok obyvateľov a súkromné pozemky. 

 

 


 
 

INFORMÁCIA O NÁKUPE KOMUNÁLNEHO VOZIDLA PRE OBECVytlačiť
 

auto.jpg

Názov projektu: " Veľká Mača -Zlepšenie kvality ovzdušia"

  Obec na základe vypracovaného projektu získala z Environmentálneho fondu finančné prostriedky v celkovej sume 44 000 € na nákup elektrického komunálneho vozidla s cisternou, ktoré je určené na polievanie miestnych komunikácii a verejných priestranstiev, parkov kvetinových záhonov.

Realizáciou projektu by sa malo dosiahnuť čistejšie prostredie, krajšia a udržiavaná zeleň, znížená prašnosť, znížená prítomnosť zdraviu škodlivých látok, čisté ulice.

Veríme, že vozidlo prispeje k zvýšeniu kvality a čistote životného prostredia a bude slúžiť všetkým obyvateľom a návštevníkom obce.   

 


 
 

Návštevnosť Zberného dvoraVytlačiť
 

DSCN8828.JPG

Návštevnosť zberného dvora za uplynulé obdobie

Rok                              Počet osôb

  2015                               84

  2016                             214

  2017                             341

  2018                             638

  2019

 

Tešíme sa  na stretnutie s Vami.

 

 


 
 

VTR káblová televízia Vytlačiť
 

download.jpg

 

Spoločnosť VTR-káblová televízia oznamuje svojim klientom, že v systéme boli vykonané úpravy, preto niektorým nové programy automaticky nabehnú, ale niektorým klientom, ktorí majú novšie televízne prijímače si musia sami naladiť cez automatické ladenie vo formáte DVBT.

 


 
 

ROZPIS ODVOZU PET FLIAŠ A SKLA V ROKU 2019Vytlačiť
 

stiahnuť.jpg

ROZPIS ODVOZU PET FLIAŠ A SKLA V ROKU 2019

 

 

PLAST/TETRAPAK/PLECHOVKY

/Môžete vložiť všetky 3 komodity do 1 vreca/

SKLO

7.1.2019

8.1.2019

4. 2.2019

 

4.3.2019

5.3.2019

1.4.2019

 

29.4.2019

30.4.2019

27.5.2019

 

24.6.2019

25.6.2019

22.7.2019

 

19.8.2019

20.8.2019

16.9.2019

 

14.10.2019

15.10.2019

11.11.2019

 

9.12.2019

10.12.2019


 
 

DETSKÁ PORADŇAVytlačiť
 

 

MUDr: Molnárová oznamuje svojim pacientom, že detská poradňa sa v obci Veľká Mača  koná každý párny týždeň v stredu v zasadačke obecného úradu o 13:00 hod. 

 

 

 


 
 

SMÚTOČNÝ OZNAM - GYÁSZJELENTÉSVytlačiť
 

images (6).jpg

SMÚTOČNÝ OZNAM -

GYÁSZJELENTÉS

 

 S hlbokým zármutkom oznamujeme, že   

  František MIKLÓS

vo veku 60 rokov zomrel dńa 6. júla 2019.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude dňa 8. júla 2019

 16:00 hodine na miestnom cintoríne.

 

 

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy  

†  MIKLÓS Ferenc

2019. július 6- án, életének 60. évében elhunyt.

Temetése 2019. július 8-án

16:00 órakor lesz a helyi temetőben.

 


 
 

Prestavba klubu dôchodcov TulipánVytlačiť
 

44.jpg

V mesiaci august 2018 začne obec rekonštrukčné práce na stavbe Klub dôchodcov Tulipán, / pozn. bývalá budova knižnice/. Stavebná firma bude práce vykonávať niekoľko mesiacov.  Budova bude rozšírená o nové pristavené časti, v ktorom sa bude nachádzať nová kuchyňa a toalety slúžiace pre dôchodcov.

  V zadnej časti budovy budú vytvorené obecné toalety pre návštevníkov obce, ktoré budú prístupné z Centrálneho námestia. Po ukončení stavby, keďže toalety budú funkčné aj trhovisko pri budove Jednoty, bude presunuté. 

 


 
 

Ako správne separovať!Vytlačiť
 

DSCN8828.JPG Oznam pre občanov o správnom spôsobe separovania. Naučme sa správne triediť odpad. / v prílohe/ 

 


 
 

ZBER TETRA PAKOVÝCH OBALOVVytlačiť
 

images 5.jpg

ZBER TETRA PAKOVÝCH OBALOV  + PLECHOVIEK OD NÁPOJOV

Informujeme Vás, že pribudla ďaľšia komodita, ktorú môžeme separovať,  sú to plechovky od nápojov.  

Do vreca k tetra pakovým obalom  môžete priložiť aj plechovky. Odvoz sa uskutoční vždy v deň, keď sa uskutoční zber a odvoz plastov..

 

 

 


 
 

EKO DVOR A KOMPOSTÁREŇ VEĽKÁ MAČA otváracie hodiny Vytlačiť
 

Oznamujeme našim občanom, že areál Eko dvoru  a kompostárne vo Veľkej Mači je pre verejnosť otvorená nasledovne:   

OTVÁRACIE HODINY: 

v letnom období  /od 1.apríla  do 30. septembra/

streda 17:00 hod.  - 19:00 hod.

sobota 14:00 hod. - 15:00 hod.

v zimnom období    / od 1. októbra  do  31. marca /

streda   15:00 hod.  -  17:00 hod.

sobota   14:00 hod.  -  15:00 hod.

 

   Odozdať sa môžu nasledovné komodity:

  • PAPIER
  • KONÁRE, DREVINY. VINIČE
  • ELEKTRONICKÝ ODPAD
  • PNEUMATIKY
  • BATÉRIE

 

   Občania môžu využívať poskytnuté služby, musia sa však preukázať občianskym preukazom alebo iným hodnoverným dokladom.   

 


 


 
 

dnes je: 19.7.2019

meniny má: Dušana

podrobný kalendár

EKO DVOR A KOMPOSTÁREŇ VEĽKÁ MAČA OTVÁRACIE HODINY: lv letnom období od 1.apríla  do 30. septembra streda 17:00 hod.  - 19:00 hod. sobota 14:00 hod. - 15:00 hod. zimnom období od 1. októbra  do  31. marca streda   15:00 hod.  -  17:00 hod. sobota   14:00 hod.  -  15:00 hod.

MIESTNA AKČNÁ SKUPINA DUDVÁH

Združenie miest a obcí Slovenska

webygroup
ÚvodÚvodná stránka