Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

ŽIVOT V SAMOSPRÁVE

Odovzdanie domu smútku 

Odovzdanie domu smútku 

31. októbra 2014   


 

 

Odovzdanie DOMU SMÚTKU vo Veľkej Mači

31. októbra 2014

 

Vo Veľkej Mači  skultúrnili dom smútku. V obci Veľká Mača dokončili práce na prestavbe a zastrešení domu smútku. Investičný projekt obce získal podporu z výzvy Miestnej akčnej skupiny Dudváh v rámci prístupu zo systému podpôr LEADERvo výške 55 000 EUR, zvyšnú časť stavebných nákladov (50 000 EUR) zabezpečila obec z vlastnéhorozpočtu. Stavebné práce zabezpečovala firma Localstav, ktorá celú prestavbu zvládla za 5 mesiacov.V obci Veľká Mača v minulých rokoch sa podarilo zrealizovať množstvo rozvojových projektov, pričomna väčšinu z nich sa podarilo získať prostriedky z fondov Európskej únie. Po ukončení tohto projektu môže vedenie obce vyškrtnúť ďalšiu zo svojich prioritných úloh, lebo sa v rámci tohto rozvojového projektu podarilo skultúrniť prostredie na obecnom cintoríne, a tým prispieť k dôstojnejšej  úrovni smútočných obradov.

Nagymácsédon kulturálttá tették a község ravatalozóját Nagymácsédon az elmúlt hetekben befejeződtek a ravatalozó átépítési és lefedési munkálatai. A község pályázata a Dudvág Helyi Akciócsoport felhívásából nyert  55 000 eurós támogatást , az építkezéshez szükséges további pénzösszeget (50 000 EURO) az önkormányzat a község költségvetéséből biztosította.  Az építkezési munkálatokat a Localstav cég 5 hónap alatt végezte el.Nagymácsédon az elmúlt években több sikeres fejlesztési projekt valósult meg, a legtöbbre ezek közül sikerült pénzforrásokat  biztosítani  az Európai Közösség  támogatási  rendszeréből. A ravatalozó felújításával  a község önkormányzata egy újabb , már régóta húzódó problémát oldott meg, hiszen a felújítással sikerült kulturáltabbá tenni a temetőt és környezetét, hogy a temetési szertartások méltóságteljesebben valósulhassanak meg.

 

 

 

 

Odovzdanie EKO DVORU A KOMPOSTÁRNE 

5. decembra 2013

Slávnostné ukončenie úspešného projektu:

 EKO DVOR A KOMPOSTÁREŇ VO VEĽKEJ MAČI

 

 

 

MIKULÁŠ 2013

Deti privítali Mikulášov na Centrálnom námestí. Aj tento rok dostali   hodnotné darčeky a dospelí sa mohli zohriať pri varenom víne a horúcom čaji. 

 


 

KULTÚRNE A ŠPORTOVÉ AKCIE V NAŠEJ OBCI

 

ODOVZDANIE CENTRÁLNEHO NÁMESTIA A BUDOVY OBECNÉHO ÚRADU

3. októbra 2013

Slávnostné ukončenie projektov:

 -   Regenerácia centra obce Veľká Mača

  -  Obnova centra obce Veľká Mača

  -  Prestavba obecného úradu Veľká Mača

 

 

 

 

VÝSTAVA UMELECKÝCH PRÁC

Otvorenie výstavy:   2. októbra 2013 

      vo výstavnej sieni Obecného úradu vo Veľkej Mači

s názvom:    2n- Részlet

Bréda Enikö  - Harsányi Karin

 

STRETNUTIE S RODÁKMI   NAŠEJ OBCE

HOSTIA:  Dr. IMRE KUBOVICS A  Dr. GYULA BÁNKI  DŇA 28.06.2013

"V SLUŽBÁCH ŽIVOTA, VEDY A VZDELANIA"

 

 

NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ

6. januára 2012 sa opäť uskutočnil už tradičný šachový turnaj  pod vedením

Ing. Lóránta Gála. Niektorí účastníci sa tešili z víťazstva iní z nových skúseností. 

 

 

 

 

 

NOVOROČNÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

telocvični Veľká Mača sa dňa 7. januára 2012 uskutočnil Novoročný stolnotenisový turnaj. V hale vládla dobrá nálada a radosť zo športu. 

 

 

 

 STRETNUTIE DôCHODCOV 23. novembra 2011

Obecný úrad už tradične pozýva svojich občanov na stretnutie dôchodcov, aj tento rok boli pozvaní dôchodcovia narodení v rokoch 1933.1934.1935,1936,1937 a 1938. Okrem dôchodcov sa zúčastnili  lekári zdravotníckych zariadení MUDr. Zsidrová Klaudia a MUDr. Harbuz Pavel,  poslanci obecného zastupiteľstva a spevácky súbor Kéknefelejcs.  O hudobnú produkciu  sa postarala skupina RH - DUO. Dôchodcovia si prevzali od starostu obce Ing. Štefana Lancza drobnú pozornosť a niektorí si aj zatancovali a  príjemne sa zabavili. 

 

 

 

MIKULÁŠ 2011

6. decembra k nám zavítal Mikuláš ako inak opäť na motocykloch a autách. Naši najmladší občania privítali Mikuláša na novom Predkostolnom námestí. Deti sa tešili z darčekov, ktoré dostali.

 

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

EKO DVOR A KOMPOSTÁREŇ VEĽKÁ MAČA OTVÁRACIE HODINY: lv letnom období od 1.apríla  do 30. septembra streda 17:00 hod.  - 19:00 hod. sobota 14:00 hod. - 17:00 hod. zimnom období od 1. októbra  do  31. marca streda   15:00 hod.  -  17:00 hod. sobota   14:00 hod.  -  15:00 hod.

MIESTNA AKČNÁ SKUPINA DUDVÁH

Združenie miest a obcí Slovenska

webygroup
ÚvodÚvodná stránka